Filmekimi’nde Hayal Ortağım

Görme engelli festival takipçilerimiz, Filmekimi’nde yer alan pek çok filmin sesli betimlemesine Turkcell’in Hayal Ortağım uygulaması üzerinden operatör fark etmeksizin ücretsiz ulaşabilirler. Filmleri internet erişimi yeterli olan sinema salonlarında sesli betimlemeli izleyebilmek için, izlemek istediğiniz filme ait betimlemeyi sinema salonuna girmeden uygulama üzerinden cihazınıza indirmeniz ve film başladığında betimlemeyi oynatmanız yeterli. Uygulama filmle birkaç saniye içinde senkron olacak ve diyalogların olmadığı sahnelerdeki tüm görsel detaylar ve Türkçe altyazı seslendirmesi kulaklık aracılığıyla siz sinemaseverlere ulaştırılacak.

Sesli betimlemeli filmlerin listesi ve gösterim tarihleri aşağıdadır:

Mediterranean Fever / Akdeniz Ateşi - CW 8 CT. 11.00 / A 11 SA. 13.30 / K 14 CU. 13.30 / S 15 CT. 11.00
Broker / Bebek Servisi - A 9 PZ. 21.30 / S 11 SA. 19.00/ K 12 ÇA. 16.00 / CW 16 PZ. 11.00
Under The Fig Tress / İncir Ağaçlarının Altında - CW 7 CU. 11.00 / K 9 PZ. 21.30 / S 10 PT. 16.00 / A 16 PZ. 13.30
Holy Spider / Kutsal Örümcek - A 7 CU. 19.00 / K 8 CT. 19.00 / CW 9 PZ. 11.00 / S 10 PT. 13.30
Rebel / Asi - A 10 PT. 16.00 / CW 11 SA. 11.00 / K 12 ÇA. 19.00 / S 13 PE. 13.30
Masquerade / Maskeli Balo - S 15 CT. 21.30 / A 15 CT. 16.00
Sick of Myself / İlgi Manyağı - S 7 CU. 11.00 / A 8 CT. 13.30 / K 9 PZ. 19.00 / CW 10 PT. 19.00
Stars At Noon / Öğle Güneşinde Yıldızlar - A 7 CU. 16.00 / S 8 CT. 21.30 / K 9 PZ. 16.00 / CW 12 ÇA. 21.30

The Innocent / Masum - S 9 PZ. 16.00 / K 11 SA. 16.00 / A 12 ÇA. 13.30 / CW 13 PE. 19.00
Butterfly Vision / Kelebek Görüşü - S 9 PZ. 13.30/ CW 10 PT. 13.30 / A 11 SA. 16.00 / K 16 PZ. 11.00
Boy From Heaven / Cennetten Gelen Çocuk - S 9 PZ. 11.00 / K 10 PT. 13.30 / CW 13 PE. 13.30 / A 16 PZ. 19.00
EO / Aİ - A 8 CT. 11.00 / S 12 ÇA. 11.00 / K 14 CU. 19.00 / CW 16 PZ. 21.30
The Eight Mountains / Sekiz Dağ - K 11 SA. 21.30 / S 14 CU. 16.00 / CW 15 CT. 16.00 / A 16 PZ. 21.30
Paris Memories / Paris Anıları - A 7 CU. 11.00 / CW 8 CT. 16.00 / K 13 PE. 13.30 / S 16 PZ. 19.00
Corsage / Korsaj - S 10 PT. 19.00 / K 11 SA. 13.30 / A 13 PE. 13.30 / CW 15 CT. 11.00
R.M.N. - K 8 CT. 16.00 / S 9 PZ. 19.00 / CW 12 ÇA. 16.00 / A 14 CU. 19.00
Final Cut / Kestik! - A 7 CU. 13.30 / CW 8 CT. 19.00 / K 12 ÇA. 21.30 / S 16 PZ. 16.00
Good Luck to you, Leo Grande / İyi Şanslar Leo Grande - S 7 CU. 16.00 / K 8 CT. 13.30 / CW 13 PE. 21.30 / A 15 CT. 13.30
Call Jane - CW 8 CT. 13.30 / A 11 SA. 11.00 / S 14 CU. 13.30 / K 16 PZ. 19.00
Les Pires / İşe Yaramazlar - K 7 CU. 13.30 / S 8 CT. 16.00 / A 12 ÇA. 11.00 / CW 13 PE. 11.00
Godland / TANRININ UNUTTUĞU YER S 8 CT. 11.00 / CW 10 PT. 16.00 / A 16 PZ. 11.00
EMILY K 9 PZ. 11.00 / A 11 SA. 19.00  / CW 12 ÇA. 13.30 / S 13 PE. 21.30
L'immensita / UÇSUZ BUCAKSIZ CW 11 SA. 21.30 / S 13 PE. 16.00 / A 15 CT. 19.00 / K 16 PZ. 13.30
Master Gardener / USTA BAHÇIVAN A 13 PE. 21.30 / CW 14 CU. 19.00 / K 15 CT. 13.30 / S 16 PZ. 11.00